Zmęczenie zwiększa ryzyko wypadku
www.bukszowana.pl

Z roku na rok produkowane samochody zapewniają coraz większe bezpieczeństwo, jednak należy także skupić się na własnym organizmie – jego słabościach i możliwościach przed wyruszeniem w długą trasę. Zarówno policjanci, jak i kampanie społeczne w mediach, przestrzegają zmęczonych kierowców, aby przerwali choć na chwilę jazdę i odpoczęli. Kierowcy wciąż nie zdają sobie sprawy, że może ich dopaść znużenie i zmęczenie za kierownicą.

W 2012 roku aż 500 wypadków spowodowanych było zmęczeniem i zaśnięciem. Szacuje się, że zmęczenie ma wpływ nawet na 30% wypadków śmiertelnych i 15% wypadków, których skutkiem są poważne obrażenia ciała.Zmęczenie powoduje u człowieka senność, osłabienie koncentracji, wolniejszy czas reakcji, kłopoty z koordynacją ruchowo-wzrokową i trudności z oceną prędkości i odległości.

Z tego względu samochód najeżdża na linie i jedzie zygzakiem, nie zaczyna hamować, przyspiesza i zwalnia bez uzasadnienia. Często popełnianym przez kierowców błędem jest sięganie po kawę lub napoje energetyczne, które działają tylko chwilowo, a gdy przestaną, senność może przyjść ze zdwojoną siłą. Należy wiedzieć, że nic nie zastąpi nawet kilkunastominutowej drzemki.

Gdzie szukać bezpiecznych samochodów? Oczywiście na samochody używane Kępno