Zbuduj sieć kontaktów na konferencjach i spotkaniach biznesowych

Doskonałą okazją do poznawania nowych ludzi są konferencje, spotkania i szkolenia biznesowe. Już tłumaczymy dlaczego. Otóż decydując się na udział w konferencji branżowej, możemy być pewni, że poszerzymy sieć swoich kontaktów. Bez różnicy czy wygłaszasz referat czy też nie, zawsze łatwiej zagaić do ludzi, którzy specjalizują się w tym samym zajęciu co my.

Poza tym zawsze można podjeść i podyskutować z osobami, które referowały. Z pewnością wspólnych tematów do rozmów nie zabraknie. Podobnie rzecz się ma z wszelkiego rodzaju szkoleniami i spotkaniami biznesowymi. Jesteśmy w komfortowej sytuacji, ponieważ podobnie jak my, inni także przyjechali, by poszerzać swoją wiedzę.

Można wymieniać się poglądami, doświadczeniami, szlifować umiejętności, a przy tym nawiązywać nowe znajomości. Zarówno na konferencjach , jak i spotkaniach i szkoleniach nie brakuje przerw na obiad, podczas których można porozmawiać o innych rzeczach niż tylko praca. Nigdy nie wiadomo czy takie znajomości nie przerodzą się w coś więcej. Być może zyskamy grono nowych znajomych, a może partnera w biznesie.

Coaching finansowy Żaneta Woźnica