Kupując samochód, starasz się przyjrzeć mu najdokładniej jak tylko potrafisz. Zaglądasz do środka i pod maskę.

Wybierasz się na jazdę próbną, by zobaczyć, czy nic nie puka i nie stuka. Zabierasz auto na wycieczkę do znajomego mechanika, który dokładnie sprawdza jego stan.

Wszystkie te czynności są istotne przy kupowaniu nowego auta. Nie zapomnij jednak także o tym, by dokładnie przejrzeć… dokumenty.

Choć często zastanawiamy się, czy warto w ogóle zaszczycać je uwagą, mogą kryć przed nami wiele sekretów, na które naprawdę warto zwrócić uwagę. Zanim kupisz wybrany samochód, sprawdź przede wszystkim jego numer VIN.

To właśnie dzięki niemu poznasz historię pojazdu (również te jej fragmenty, które chce przed tobą ukryć lub których nie zna sprzedający). Sprawdzając VIN dowiesz się także, czy wybrane auto nie widnieje w rejestrze kradzionych pojazdów.

Na twoją uwagę powinien zasłużyć także dowód rejestracyjny oraz książeczka serwisowa pojazdu. Tylko w ten sposób możesz poznać wszystkie sekrety twojego przyszłego pojazdu.

Jeśli sprzedający z nieznanych powodów utrudnia ci dostęp do odpowiednich dokumentów, zachowaj czujność. Może okazać się, że chce zataić przed tobą wybrane fakty z historii „życia” pojazdu.

samochody używane poznań https://www.getriebemsm.de/getriebe/220/0/schaltgetriebe,iveco.html