Wypadki po zażyciu narkotyków

Wiele osób sięgając po narkotyki kompletnie nie myśli o konsekwencjach. Zdarza się, że po zażyciu środków odurzających siadają za kierownicą, co przynosi tragiczne skutki.

Niestety, ale ludzie wciąż nie zdają sobie sprawy ze skali tego zjawiska, a policjanci nie zawsze są w stanie wykryć obecność substancji odurzających podczas kontroli. Co ważne, jazda pod wpływem narkotyków jest tak samo niebezpieczna i w ten sam sposób karana, co jazda po spożyciu alkoholu.

Z badań przeprowadzonych przez policję wynika, że co siódmy przebadany kierowca był pod wpływem substancji psychoaktywnych. Najczęściej wykrywane narkotyki to amfetamina i marihuana.

Narkotyki zaburzają u kierowców koncentrację, opóźniają czas reakcji, zakłócają pracę zmysłów. Człowiek zupełnie inaczej postrzega rzeczywistość, więc jazda samochodem pod wpływem jest szczególnie niebezpieczna.

Jak jeżdżą kierowcy po narkotykach? Jadą wężykiem, wymuszają pierwszeństwo, ignorują sygnalizację świetlną i łamią przepisy ruchu drogowego. Nierzadko ich jazda jest agresywna.

W ten sposób stają się zagrożeniem na drodze zarówno dla siebie, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego.