Zdarza się, że niektóre auta zachwycają swoim wyglądem i kuszą potencjalnych nabywców świecącym lakierem tak długo, aż się do nich nie podejdzie. Ich wady i niedoskonałości stają się widoczne dopiero z bliska. Czasami jednak trzeba naprawdę dokładnie przyjrzeć się karoserii, by móc prawidłowo ocenić, jaki jest stan sprzedawanego samochodu. Niektórzy uważają, że w aucie najważniejsze jest to, co kryje się pod jego maską. Oczywiście, jest w tym trochę prawdy.

Nie oznacza to jednak, że to, co możemy zobaczyć gołym okiem, pozostaje bez znaczenia. Na cenę i ogólny stan samochodu mogą wpłynąć widoczne na karoserii wgniecenia, zaprawki malarskie czy nawet ślady korozji. Wszystkie tego typu niedogodności warto jest dokładnie sprawdzić – mogą okazać się skutkiem poważniejszych kolizji, wpływających również na ogólny stan pojazdu. Choć karoseria stanowi zewnętrzną część samochodu, jej oględziny przez laika nie dają gwarancji, że nie skryje przed kupującym istotnych sekretów. Właśnie dlatego przy kupnie samochodu dobrze jest skorzystać z pomocy profesjonalisty.

W razie wątpliwości co do zachowania oryginalnej powierzchni, sprzedający powinien wyrazić też zgodę na wizytę w specjalistycznym zakładzie, gdzie fachowiec wprawnym okiem oceni między innymi grubość nałożonego na auto lakieru.

namioty dachowe samochodowe Euronaft