Potęga pozytywnego myślenia
www.antalya2012ewc.com

Pozytywne myślenie to jeden z najbardziej wyświechtanych frazesów psychologicznych. Chętnie sięgają po to hasło niezliczeni trenerzy osobiści czy mówcy motywacyjni.

Oczywiście pozytywny ogląd sytuacji jest ważny. Ale czy pozytywne podejście można faktycznie w sobie „wymusić” lub stopniowo wytrenować? Przynajmniej częściowo jest to możliwe.

Badani, którzy zostali poproszeni przez naukowców, o szukanie pozytywnych aspektów niezależnie od sytuacji, po kilku tygodniach ćwiczeń zaczęli odruchowo myśleć o dobrych konsekwencjach, a nie zagrożeniach i strachu. Wytrenowali radośniejszy sposób postrzegania świata.

Z drugiej strony warto pamiętać, że negatywne myślenie też może mieć pozytywne skutki. Jeśli znajdujesz się w złej sytuacji materialnej lub osobistej, nie musisz na siłę pozbywać się smutku i przygnębiających myśli.

Negatywne emocje mogą Cię zmotywować do działania i poprawy sytuacji. Natomiast trening pozytywnego myślenia zdecydowanie przyda się osobom, które nie mają racjonalnych przesłanek za tym, aby się smucić, a mimo wszystko są chronicznymi malkontentami.

https://jakanie.com.pl/terapia-jakania-u-dzieci/