Pomocny GPS
www.polkowskijan.pl

Debiut za kierownicą, kiedy ma się już własne prawo jazdy jednym przychodzi łatwiej, a drugim trudniej. Nie ma tu żadnego uniwersalnego wzorca. Sama umiejętność prowadzenia auta czy znajomość przepisów to sprawy kluczowe, bez których delikwent nie powinien otrzymać uprawnień do kierowania pojazdem. Trzeba jednak jeszcze orientować się na drodze i w terenie, z czym niektórzy kierowcy (nawet doskonali technicznie) mają problem przez całe życie.

Na szczęście istnieją sposoby na to, by te kłopoty zniwelować. W pakiecie razem z autem warto kupić synowi porządną nawigację GPS. Koszt takiego urządzenia nie jest obecnie specjalnie wysoki, a zalety praktyczne są wręcz nieocenione. Dzięki GPS-owi nigdy nie zgubimy drogi, będziemy kilometr po kilometrze prowadzeni do celu.

Najbogatsze pod względem funkcjonalności nawigacje potrafią informować o korkach, fotoradarach, policyjnych patrolach. Bardzo użyteczne są również punkty POI, czyli stacje benzynowe, restauracje czy sklepy mijane po drodze. Wydajny GPS powinien mieć mocny procesor (odbiornik), a także bogatą w informację mapę w pamięci. Standardowo dostępne w Polsce GPS-y dysponują wgranymi mapami Polski i Europy.

namiot na dachu samochodu budowa katalizatora