Przemysł motoryzacyjny ma to do siebie, że kiedy ktoś wymyśli coś nowego – reszta bez mrugnięcia okiem to powiela. Panoramiczny dach jest jedną z takich rzeczy. Silnie reklamowany zwłaszcza latem, ma dać nie tylko dużo lepszą widoczność, ale i wyzwalać emocję. Nie trzeba się wychylać przez okno, obraz jest dużo większy, a nocą można się zatrzymać i podziwiać gwiazdy nie wychodząc z auta.

Same zalety. Panoramiczny dach spełnia wytyczne samochodu idealnego. Bo taki nie tylko ma mieć dobre osiągi i się nie psuć. Ma być komfortowy i dawać przyjemność z jazdy kierowcy oraz pasażerom.

Doznania estetyczne zdecydowanie biorą górę. Bezpieczeństwo? Szyba jest tak samo mocno i solidna jak przednia, dlatego trudno o rozbicie jej. Producenci zaznaczają, że w aucie z panoramicznym dachem czujesz się jak w kabriolecie – z tą różnicą, że w kabriolecie deszcz pada Ci na głowę, a w samochodzie z panoramicznym dachem krople rozbijają się o szybę. A jeśli przezroczysty dach się znudzi? Można go zakryć od środka.

serwis toyota poznań https://www.skrzyniebiegow.net/sklep/220/0/manualne,skrzynie,biegow,iveco.html