Nowoczesne zegarki

Kiedyś dobry zegarek opierał się na mechanizmie nakręcanym, nad którego poprawnym działaniem trzeba było czuwać. W dalszym ciągu zegarki tego typu mają swoich zdecydowanych zwolenników, ale nie da się ukryć, że stopniowo są wypierane przez rozwiązania nowocześniejsze.

Bardzo ceni się dziś zegarki z mechanizmem elektronicznym – zarówno te wskazówkowe, jak i wyposażone w wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Istnieją też zegarki dual time, które posiadają zarówno wskazówki, jak i wyświetlacz.

To jednak wciąż nie koniec, ponieważ innowacji przybywa cały czas. Dziś zegarkami, które rozpalają największe emocje są tak zwane smartwatche.

To nowa generacja elektronicznych zegarków. Posiadają one moduł łączności bezprzewodowej oraz specjalne oprogramowanie, dzięki któremu mogą być parowane ze smartfonami.

Można za ich pomocą inicjować i odbierać połączenia głosowe, odbierać i wysyłać SMS-y, a także robić wiele innych rzeczy. Wskazują one też godzinę i datę, jednak nie wydaje się, aby te funkcje były w ich przypadku najważniejsze.

http://www.tophifi.pl/glosniki/soundbary.html smartwatche damskie