Nawiązuj kontakty w podróży

Być może codziennie pokonujesz kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów środkami lokomocji. A może w najbliższej przyszłości wybierasz się w długą podróż pociągiem lub autobusem. To świetna perspektywa. Zapomnij o książce, słuchawkach i odtwarzaczu muzyki, a przełam nieśmiałość, uśmiechaj się i poznawaj nowych ludzi. Wizja spędzenia kilku godzin w pociągu, w ciasnym przedziale z obcymi ludźmi nie musi być przerażająca.

Wystarczy pozytywnie się nastawić i nie marnować szansy. Można zagaić rozmowę pytaniem o godzinę czy stację docelową. Możesz być pewien, że podróż minie Ci w mgnieniu oka. Wiele słyszy się o przyjaźniach zawieranych właśnie w pociągach. Zdarzyło się także, że niektórzy poznali swoją drugą połówkę jadąc pociągiem relacji Gdynia-Zakopane.

Jeśli podróżujesz regularnie, to jeszcze lepiej. Z pewnością kojarzysz osoby, które z Tobą podróżują. One zapewne Ciebie też. W ten sposób łatwiej Ci będzie nawiązać kontakt z współtowarzyszami podróży. Zatem zmień nawyki, od tej pory porzuć książkę i zdejmij z uszu słuchawki, a otwórz się na innych.

mentoring i coaching www.fczoovetitbilisi.net