Kupujesz auto – emocje idą na bok
www.dominikpolonski.com

W naszej kulturze funkcjonuje wiele żartów na temat tego, w jaki sposób kobiety kupują samochody, kierując się przede wszystkim ich wyglądem i kolorem. Okazuje się jednak, że nie tylko przedstawicielki płci pięknej pozwalają sobie na takie małe grzeszki.

Należy dołożyć wszelkich starań, by przy zakupie nowego auta kierować się przede wszystkim racjonalizmem. Jeśli masz zamiar kupić samochód, zostaw emocje w domu.

Nieważne, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną – zdarza się, że podejmujesz irracjonalne decyzje, które nie mają nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem. Niestety, jest to cecha właściwa wielu ludziom, a jako taka bywa dość skrzętnie wykorzystywana szczególnie przez zawodowych sprzedawców.

Niejednokrotnie potrafią oni tak zagrać na ludzkich instynktach, by klient zakupił dokładnie to, co chcą mu sprzedać, a nie to, po co faktycznie przyszedł. Udając się do komisu samochodowego, zadbaj o to, by uodpornić się na sugestie sprzedającego.

Wszystkiego jego namowy i dobre rady traktuj z dystansem – bardziej jako informację niż szczerze wyrażoną opinię. Tylko w ten sposób unikniesz sytuacji, w której zdecydujesz się na zakup auta, które nie będzie spełniało twoich oczekiwań.

Nie daj się ponieść emocjom, które każą ci myśleć o nowym samochodzie jako o czymś kupowanym dla przyjemności, a nie w celach praktycznych.

http://www.bisnode.pl/blog/w-branzy-motoryzacyjnej-jest-nisza-dla-polskich-firm/ używana toyota