Jakim autokarem można przewozić dzieci i młodzież?
www.tisel.pl

Ferie zimowe czy letnie często oznaczają liczne wycieczki dzieci i młodzieży. Podróż może odbywać się za pośrednictwem szkoły bądź biura podróży. Najczęściej jako środek transportu wybierane są autokary. Rodzice zwracają dużą uwagę na to, jakim autokarem podróżować będzie dziecko.

Chodzi nie tylko o komfortową, ale przede wszystkim bezpieczną podróż. Wybór autokaru do przewozu dzieci ukierunkowany jest kilkoma czynnikami. Jednym z nich jest stan techniczny. Każdy autokar musi przejść badania techniczne, które określają sprawność pojazdu.

Pod uwagę brany jest aktualny stan techniczny, głównie lata użytkowania oraz przebieg. Sprawdzana jest także legalizacja tachografu oraz jego stan. Jedną z ważniejszych kwestii jest również stan sanitarny. Autokar powinien być czysty.

Ponadto w wielu z nich dla pasażerów dostępna jest toaleta. Najlepiej, żeby dzieci mogły korzystać z klimatyzacji. Wymogiem dla każdego pojazdu, którzy przewozi dzieci są specjalne oznaczenia. Tylko wówczas autokar może być dopuszczony do przewozu dzieci.

busy do Holandii Dolnośląskie Manualne skrzynie biegów Honda HR-V