Jakie korzyści, a jakie minusy płyną z bycia zawodowym kierowcą samochodów ciężarowych?

Nie ma zawodu bez wad i podobnie jest w przypadku bycia kierowcą zawodowym. Nie zmienia to jednak faktu, że dla wielu ludzi jest to praca upragniona i to pod nią prowadzą swoje życie.

Jakie są korzyści, a jakie wyraźne wady bycia kierowcą zawodowym samochodów ciężarowych? Plus to bez wątpienia elastyczny czas pracy. Kierowca tak naprawdę sam ustala sobie w jakich godzinach wyjeżdża, a w jakich wraca.

Ograniczony jest w zasadzie tylko międzynarodowym prawem, które decyduje o liczbie godzin odpoczynku w trakcie jazdy i czasem doręczenia przesyłki, dyktowanym mu przez firmę przewozową. Niestety kierowanie samochodu wiąże się z zagrożeniem nie tylko dla zdrowia, ale wręcz życia kierowców.

Niestety, ale wypadki drogowe w różnych krajach to codzienność, a często kończą się one śmiercią osób w nie zamieszanych. Często nawet jeśli nie sam wypadek jest przyczyną problemów zdrowotnych, to jest to po prostu siedząca i statyczna pozycja podczas pracy kierowcy zawodowego – wielu z nich zmaga się z problemami z kręgosłupem czy też nadwagą.

braciaprzewoz.pl www.kznh.org