Domowa hodowla ziół nie jest niczym nadzwyczajnym. Nie generuje kosztów, nie wymaga też specjalnego sprzętu i dużej ilości miejsca. W niewielkich doniczkach lub w korytkach możemy wysiać takie specjały jak bazylię, oregano czy miętę.

Rosną szybko i nie mają wielkich wymagań, a efekty będą znakomite. Jeśli mamy dom z ogrodem uprawa może mieć jeszcze większą skalę – wtedy nadmiar ziół możemy ususzyć i będziemy mieli gotowe przyprawy z własnej hodowli. Nadmiar można zawsze rozdać rodzinie lub znajomym.

Co ciekawe rośliny te będą się dobrze rozwijać nawet wtedy, gdy nie będą znajdować się na zewnątrz. Jeśli zadbamy o temperaturę i optymalne nawodnienie, z powodzeniem urosną we wnętrzu domu. Ich smak i aromat będzie równie intensywny.

Koszt zakupu nasion jest naprawdę niewielki, a jedna paczka pozwala wysiać przynajmniej kilka partii ziół. Satysfakcja z samodzielnej uprawy również ma wielką wartość i może być wspaniałym sposobem na zaangażowanie mieszkających z nami dzieci. Być może złapią tym samym kulinarnego i ogrodniczego bakcyla?.

https://www.dagrasso.pl/malbork https://www.opakowaniaok.pl/79-opakowania-papierowe