Ewolucja w świecie komputerów

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak raptem przez kilka dekad zmieniły się komputery. Postęp w tej dziedzinie zachodził i nadal zachodzi bardzo szybko.

Pierwszy komputer nie mieścił się w jednym pomieszczeniu i miał moc obliczeniową, którą pewnie można porównać do telefonu komórkowego sprzed dekady. Twórcy tego typu sprzętu starali się nie tylko poprawiać jego parametry, ale również systematycznie zmniejszać jego wielkość.

Dzięki temu współcześnie możemy posługiwać się na przykład smartfonami, które mieszczą się w kieszeni spodni, a mimo tego mają wiele interesujących funkcji i są bardzo przydatne. Trudno powiedzieć, jak będą wyglądały komputery na przykład za pół wieku.

Może będą one miały wielkość paznokcia, a może po prostu zatrzymamy się na obecnym etapie, ponieważ dalsza minimalizacja nie będzie miała większego sensu. I tak przecież chyba każdy, kto obecnie jest w posiadaniu smartfona i z niego korzysta na co dzień, w domu ma również zwykły komputer, na którym można pracować dużo wygodniej.

dzierżawa kserokopiarek hikvision polska