Ewolucja komórek

Zmiany jakie zaszły w telefonach komórkowych na przestrzeni lat są aż nadto widoczne. Zmieniły się ich rozmiary, waga, wygląd i zakres posiadanych funkcji.

Gdy w Polsce, pod koniec lat 90., urządzenia te zaczęły szybko zyskiwać popularność, były dość proste, by nie powiedzieć toporne.

Modele takich producentów jak Nokia, Sagem czy Ericsson (od pewnego momentu Sony Ericsson) były często określane „cegłami”. Niektórzy jednak wciąż pozostają im wierni, choćby z tego powodu, że starsze warianty Nokii słynęły z niezawodności i mocnej baterii.

Lata mijały, a do naszych kieszeni trafiało coraz więcej nowoczesnych komórek, które zaczęły oferować szereg nowych funkcji. W pewnym momencie hitem stały się modele z wbudowanymi aparatami – początkowo kiepskimi, a z czasem posiadającymi coraz lepsze parametry.

Radio FM, możliwość odtwarzania multimediów, cyfrowe kompasy – to wszystko sprawiało, że telefon komórkowy stawał się coraz bardziej użytecznym i wszechstronnym urządzeniem. Dziś jego ewolucja osiągnęła kolejne stadium.

https://etak.eu/pl/menu/aparatura-pulpitowa-i-sterownicza-208.html