Wielu ludzi, wykonując co tygodniowe czy codzienne zakupy, często działa na zasadzie przyzwyczajenia. Tradycyjnie wrzucamy do koszyków te produkty, które kupujemy od lat. Zdarza się również, że decydujemy się na zakup tych, które zapamiętaliśmy z widzianej w telewizji reklamy lub te, które wyglądają najbardziej apetycznie.

Tymczasem to błąd. Tym, co faktycznie powinno kierować naszymi zakupowymi wyborami, są dane zawarte na etykiecie. Może się wydawać, że robienie zakupów i jednoczesne czytanie etykiet, musi zajmować całkiem sporo czasu.

Nie należy jednak zbytnio demonizować tego zjawiska. Z czasem przyzwyczajasz się do kupowania konkretnych produktów, tak, jak robiłeś to dotychczas. Wystarczy więc, że tylko raz odnajdziesz odpowiedni produkt w danej kategorii produktowej, a więcej nie będziesz musiał zbytnio skupiać się na poszukiwaniach, tylko wybrać z półki to samo.

Przede wszystkim zwracaj uwagę na to, co znajduje się jako pierwsze składniki w wymienionym na etykiecie składzie. Pierwsze pozycje nigdy nie powinny cię zaskoczyć. Uważaj na nadmierną ilość wypełniaczy oraz cukru.

Zwróć uwagę także na bardzo szkodliwy syrop glukozowo-fruktozowy, który niestety można znaleźć w przeważającej większości produktów dostępnych na rynku.

Da Grasso https://spicetree.pl/pl/c/BAKALIE/29