Na świecie funkcjonuje wielu specjalistów, którzy dbają o to, aby powypadkowe samochody miały szansę wyglądać jak nowe. Co za tym idzie, tego typu zabiegi często wprowadzają w błąd osoby, które decydują się na zakup używanego samochodu. Warto jednak wiedzieć, że czasami ślady wypadku można znaleźć znacznie łatwiej niż przyglądając się karoserii. Tajemnicę o przebytym wypadku często kryją w sobie szyby. Warto sprawdzić ich oznaczenia, które powinny zgadzać się ze sobą, jeśli nigdy nie były wymieniane.

W bezwypadkowym samochodzie wszystkie szyby będą wyprodukowane przez jednego producenta. Co więcej, powinna znaleźć się na nich także jednakowa cyferka, oznaczająca, że wszystkie szklane elementy posiadają taką samą datę produkcji. Oczywiście, wymieniona szyba nie musi oznaczać od razu udziału w wypadku. Zdarza się, że została wybita przy okazji mniej istotnego incydentu, jak na przykład kradzież radia. Dobrze jednak potraktować wymieniane szyby jako wskazówkę, że warto przyjrzeć się samochodowi bliżej.

Zasługuje na szczególną uwagę w sytuacji, kiedy sprzedający, przed zauważeniem przez ciebie nieścisłości, zarzekał się, że wszystkie szyby są fabrycznie nowe.

Nowoczesny analizator spalin silników iskrowych regeneracja amortyzatorów motocyklowych poznań